Сторінка музичного керівника

Що таке музика, як навчитися розуміти  і любити  її – про це дізнаються малята на заняттях з музичного виховання.

Знайомлять наших дітей з  музикою музичні керівники:

Світлана Євгенівна


Ірина ЛеонтіївнаВікторія Миколаївна

Музичні заняття виховують волю, посидючість і дисципліну, за умови, що дитина займається на інструменті постійно (взимку, влітку, в будні і свята). У всі часи музиці навчали аристократів. Вважалося, що музикування - це лоск, блиск і шик. Безсумнівно, любов дітей до музики виховується з дитинства. Слухаючи музику, дитина глибше усвідомлює і відчуває навколишній світ. Прекрасні мелодії будять думки і почуття, розвивають творчу фантазію і формують художній смак.

Як батькам розвивати музичні здібності? Це можна робити ще в утробі. Якщо мама буде слухати різноманітну музику, сама буде щось наспівувати, це все добре позначиться на музичному розвитку малюка. Коли малюк народився, вже з перших днів життя його не просто можна, а й треба оточувати музикою. Зараз у музичних магазинах та Інтернеті дуже багато музики для дітей. До речі, дитина, не усвідомлюючи, вибирає свою музику. Поекспериментуйте! Ставте їй музику різних напрямів та жанрів, але тільки ту, яка не руйнує дитячу психіку. Руйнує рок-музика, причому важкий рок, клубна та електронна музика. Дитячий мозок не в силах перетравлювати таку кількість дисонуючих звуків, тобто звуків, що не зливаються в слуховiй свідомості воєдино. Коли дитина підросте до 4-х років, її можна водити на концерти. Слухаючи різні інструменти живцем, малюк сам вибере свій інструмент, а не буде грати на тому, який, можливо йому нав'язуєте ви.

Якщо дитина весь час співає, чи означає це, що у неї музичні здібності? Не завжди. Іноді дитина не співає, а просто таким цікавим способом вимовляє звуки. Здібності можуть не проявитися навіть в 5 років, але через 2-3 роки дитина вже може розкритися. Бували випадки, що у дитини не було ніяких здібностей до підліткового віку, а потім проявлявся абсолютний слух (здатність визначати абсолютну висоту музичних звуків, не порівнюючи їх з еталоном), але це індивідуальний випадок!


Чи варто віддавати хлопчика на музику? Чи не вплине це на відсутність мужності в ньому? Музиканти завжди м'якосерднi і, в той же час, мужні. Музика пом'якшує звички, але щоб у ній досягти успіху, треба бути мужнім! Вам не здається, що займатися кожен день від 2-х до 10-ти годин - це по істині мужній вчинок? Мужність закладена природою в кожному хлопчику, і вбити її музикою неможливо. Багато чоловіків шкодують, що не навчалися в дитинстві грати на інструменті. Це зрозуміло, тому що чоловікам необхідний спосіб самовираження. Можливо, творчого самовираження вони потребують частіше!


Чи варто вчити музиці, якщо у дитини яскраво виражені математичні здібності? Доведено, що під час гри у дитини розвиваються математичні здібності! Вона мислить просторово, потрапляючи в потрібні клавіші. Запам'ятовуючи нотний текст, знає, що в музичній п'єсі, як у математичному доказі: ні відняти, ні додати! До речі, Альберт Енштейн грав на скрипці, а професорiв математики Оксфордського університету складають 70% членів університетського музичного клубу. Музика веде прямо до вершин комп'ютерних наук. Не випадково фірма Microsoft бажає співробітників з музичною освітою. Майбутнi математики та інженери музициiювати iнодi навiть приємніше, ніж вирішувати важкі завдання!

Чи можна вчитися музиці неговіркiй дитині, можливо з дефектами мови? Заняття музикою, скоріше, навіть прискорять розвиток мови і допоможуть позбутися можливих комплексів у зв'язку з цим. Наприклад, діти з заїканням під час співу відчувають себе більш впевнено і не заїкаються. Музика і мова, як брати-близнюки, тобто спочатку музика, а потім словесна мова. I в нашому мозку вони завжди живуть поруч, хочемо ми цього чи ні. Фрази, вирази, коми, крапки, питання і вигуки є і в музиці, і в мові. Люди, які грають і співають, краще говорять і пишуть, їм легше запам'ятовувати іноземні слова, швидше засвоюють граматику, краще логічно мислять. Наприклад, такі великі літератори, як Тургенєв, Пастернак, Толстой, Жан-Жак Руссо і Ромен Роллан, знали не одну іноземну мову і рекомендували всім майбутнім поліглотам займатися музикою. Мудрим батькам майбутнiх журналiстiв i перекладачiв необхiдно пам'ятати – спочатку було слово, алк ще ранiше був звук.

Є думка, що дитина може вирости замкнутою, багатогодинні заняття музикою віднімають увесь вільний час?! Музичні заняття розвивають навички спілкування або, як зараз їх називають, комунікативні навички. За роки навчання дитина-музикант познайомиться з галантним Моцартом, філософічним Бахом, романтичним Шубертом та іншими дуже різними музичними персонами. Граючи їхні твори, вона буде перевтілюватися і доносити до публіки їх характер, манеру відчувати, голос і жести. Музична дитина, як правило, дуже відкрита, душевна, вихована, а така дитина завжди може розташувати до себе людей в будь-якій компанії. Такій дитині залишається один крок до таланту менеджера. Головне в менеджерській роботі - це вміння розуміти людей і, користуючись своїм розумінням, керувати ними. Пам'ятайте амбітнi батьки майбутнiх бiзнесменiв, музика веде вiд серця до серця. Вона розкриває емоцiї i виховує душевнi якостi.

Батькам необхідно пам'ятати і пояснювати дитині те, що заняття музикою - це не легка праця! Побачити плоди своєї праці дитина зможе через кілька років, а для цього необхідно набратися терпіння всім - і вам, і дитині. Не чекайте, що ваша дитина заграє великі, і в піаністичному плані складні твори в найближчі 2-3 місяці навчання - це не можливо! Музичне зростання йде так само поступово, як ростуть рослини. Батькам необхідно контролювати домашні заняття дитини, а не чекати від педагога, що він, займаючись з дитиною 2 рази на тиждень, зробить з неї великого музиканта. Вивчаючи мови, необхідно кожен день вчити по декілька слів, щоб поповнювався словниковий запас, і, відповідно, збільшувалася можливість говорити краще на тій мові, яку ви вивчаєте. Теж саме в музиці, необхідно щодня займатися, щоб удосконалитися у цій справі. Перші 3 роки, як правило, діти займаються з-під палиці, але після того у кожної дитини приходить усвідомлення і відповідно інтерес до розвитку музичних даних, а придбані за ці роки навички приносять дитині задоволення. Як правило, в цей період відбуваються відкриття в дитині, наприклад, тяги до твору, імпровізації і т.д. Заняття музикою стають цікаві, тому що вона починає не просто слухати музику, а чути її. До цього часу вже з'являється невелика майстерність, здатність володіти своїми руками і від цього, повірте, кожна дитина починає отримувати задоволення. Щоб досягти успіху дитині в музиці, потрібна підтримка і розуміння близьких людей, тобто батьків.